1:44 am - Çarşamba Temmuz 23, 2014
Facebook Şifresi Nasıl Değiştirilir Baş Dönmesinin Nedenleri Vizesiz Ülkeler Hangileri Konut Kredisi Faiz Oranları 2013

Baş Dönmesinin Nedenleri

Pazartesi, 16 Eylül 2013, 15:20 | Genel, Spor | 0 Yorum
by admin

İnsanlarda baş dönmesinin sebepleri nelerdir, baş dönmesi nedenleri hakkında bilgi

Hastanın hareket yanılsamasına baş dönmesi denir. Hasta, durgun bir ortamda hareket varmış gibi algılamakta ve kendinin ya da çevresindeki nesnelerin hareketli olduklarını zannetmektedir. Bu durumun çeşitli nedenleri olabilir. Dengesizlik hissiyatı, kişinin dengesini çevreye göre sağlayamaması durumudur. Her iki rahatsızlık da, oldukça sık rastlanan durumlardır.

 

En önemli nokta ne şekilde olursa olsun baş dönmesi, hastalık olarak görülmemelidir. Farklı bir sorunun semptomu olarak yaklaşılmalıdır. Çok kısa sürebildiği gibi aynı gün içinde tekrarlayarak devan eden veya aylarca devamlılık gösteren bir şekilde görülebilir. Gençlik ve çocukluk döneminde oldukça seyrek rastlanan baş dönmesi, orta yaş ve üzerinde sıkça görülür.

Karmaşık vücut sisteminin bir çok parçasının denge sağlayabilmek için birlikte hareket etmesi gerekir.  Baş dönmesi veya dengesizlik belirtisi, bu karmaşık yapıyı oluşturan parçalarda bir sorun olduğuna işaret eder. Hastanın doğru şekilde sıkıntısını ifade etmesi ve tanımlaması hızlı teşhisin ve tedavinin en önemli etmenidir. Süreklilik gösteren bu tarz şikayetiniz var ise mutlaka ve hızlı bir şekilde uzman doktora başvurmalısınız.

Yorum Yazın

Kurallara uymayan yorumlar onaylanmayacaktır.

  baş dönmesinin nedenleri