8:20 am - Perşembe Temmuz 24, 2014
Facebook Şifresi Nasıl Değiştirilir Baş Dönmesinin Nedenleri Vizesiz Ülkeler Hangileri Konut Kredisi Faiz Oranları 2013

Patriot Füzeleri Hangi İllere Yerleştirilecek

Pazar, 23 Aralık 2012, 10:45 | Genel | 0 Yorum
by admin

Patriot Füzeleri yola çıktı geliyor. Patriotlar hangi illere kurulacak. Açıklama geldi. Nato Patriot füzelerinin hangi illere konulacağını resmen açıkladı.

Nato’dan yapılan açıklamaya göre Türkiye ile koordinasyon içerisinde verilen karar uyarınca Almanya Kahramanmaraş’a, Hollanda Adana’ya, ABD ise Gaziantep’e 2′şer adet Patriot bataryasını birkaç hafta içinde konuşlandıracak.

Patriot füzeleri hangi illere

BAŞBAKAN AÇIKLAMIŞTI

NTV – Star ortak yayınında Patriot füzeleri hakkında açıklama yapan İran Genelkurmay Başkanı’na tepkisini dile getirirken; füzelerin nerelere yerleştirileceğini de açıklamıştı:

“Irak’ta da bir mezhep savaşı var ve Suriye’ye dönüşebilir. Bağdat hükümeti orada azınlık hükümeti halindedir. Irak’ın bölünmesi konuşuluyor ama benim temennim bunungerçekleşmemesidir. Orada halka dayalı bir sistemin oturtulması gerekmektedir. Biz cumhurbaşkanı ile konuştuğumuz zaman ‘o kendi düşüncelerini söylüyor, bizim öyle bir düşüncemiz yok’ diyor.

İşte Patriotların yerleştirileceği İller

Bakıyorsunuz sonra bir başkası çıkıp başka konuşuyor. Yani İran’da kim kim adına konuşuyor ne adına konuşuyor, orada söylem kimdedir, böyle devam edip gidiyor. Biz kendi kararımızı kendimiz veririz. Gerçi kendi ülkemin muhalefeti bile bizi anlayamıyor ve topraklarımızı Nato’ya devrettiğimizi söylüyor. Nato’nun amir hükmünde üye ülkelerin topraklarının savunucusu Nato’dur hükmü var. İran’da herkes konuşuyor. Patriotlar, Adana, Gaziantep ve Kahramanmaraş’a yerleştirilecek.”

Yorum Yazın

Kurallara uymayan yorumlar onaylanmayacaktır.

  patriot füzeleri hangi illere kuruldu  patriotlar hangi illere yerleştirildi  patriotlar hangi şehirlere yerleştirildi