4:33 am - Cuma Temmuz 25, 2014
Facebook Şifresi Nasıl Değiştirilir Baş Dönmesinin Nedenleri Vizesiz Ülkeler Hangileri Konut Kredisi Faiz Oranları 2013

Dershaneler Kapanacak mı 2012

Salı, 9 Ekim 2012, 21:22 | Genel | 0 Yorum
by admin

Dershanelerin durumu ne olacak ?  Dershaneler kapacak mı ? Bu konuda dershanelerden toplu tepki geldi. Peki Dershaneler gerçekten kapanacak mı ? Başbakan mı yoksa dershaneler mi baskın çıkacak ?

Dershane dernekleri, dershanelerin özel okullara dönüşmesi tartışmalarına ilişkin, özel ders alma ihtiyacının alınacak önlemlerle azaltılabileceğini, ancak ortadan kaldırılamayacağını ileri sürdü.

Dershaneler kapanacak mı

ÖZ-DE-BİR, TÖDER ve GÜVENDER’den yapılan ortak açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ”Üniversite sınavlarına yönelik faaliyet gösteren dershanelerden şartları uygun olanların özel okullara dönüşmesini istiyoruz” ifadesi hatırlatıldı.

Özel dershane sektörünü temsil eden dernekler olarak konuya ilişkin görüşlerini paylaşmak amacıyla Başbakan Erdoğan’dan randevu talep edildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

”Mevcut yapıda özel ders ihtiyacını karşılayan özel dershaneler ile okullarımızın işlevlerifarklıdır. Özel ders alma ihtiyacı alınacak önlemlerle azaltılabilir ancak ortadan kaldırılamaz.Dünyadaki örnekler, uygulamalar bu yöndedir. Bizde de ailelerin ek destek aramaları yadırganmamalı, desteklenmelidir.

Dershaneler; özel okullara gidemeyen, özel ders alamayan orta ve dar gelir grubunun elindekitek alternatiftir. Bu bakımdan dershanelerin yokluğunda dar ve orta gelirli vatandaşlarımızın,çocuklarını iyi bir okula yerleştirmek için özel ders aldırmak zorunda kalacakları ve bunun onlara daha pahalıya mal olacağı açıktır.

Özel okulların desteklenmesiyle özel öğretimin eğitimdeki payı artırılarak devletin bu alandaki yükünün azaltılması gerekmektedir. Dershanelerin de bu anlamda teşvik edilmesine yönelik yapılacak çalışmaları destekliyoruz. Zaten sayıları az da olsa okul açabilecek özel dershane girişimcilerimiz bu alanda yatırım yapmaktadırlar.”

Dershaneler kapatılacak mı , Dersaneler kapanacak mı 2012 2013

Açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığının sektör temsilcileriyle buluşarak sınavlarla ve dershanelerle ilgili belirsizlikleri giderecek adımlar atması beklentisi kaydedildi.

Yorum Yazın

Kurallara uymayan yorumlar onaylanmayacaktır.

  dershaneler kapanacak mı 2012  dershaneler kapatılacak mı ekim  dershanelerin son durumu